Починаючи з 1 липня 2021 року в Україні стартували онлайн торги по земельним угіддям. Українці багато років чекали на відміну мораторію на вільне розпорядження своїми земельними активами, оскільки це дозволить скористатися вигідними пропозиціями і розвивати аграрний сектор. Урядом України було прийнято низку законів, щоб сприяти створенню нового конкурентоспроможного аграрного ринку. Початок електронних торгів став новим етапом економічного розвитку на якому відсутні корупційні схеми.
Земельні аукціони в Києві та по всій Україні будуть проходити за спрощеною процедурою, щоб якомога більше людей могли приєднатися до системи електронних торгів без зайвих складнощів. Прийняти участь у торгах можна на Прозорро.Продажі та її зручних акредитованих майданчиках, таких як Українська Універсальна Біржа. Варто обирати тільки офіційні ресурси, щоб під час документального оформлення результату торгів не виникало труднощів. Варто зазначити, що участь в онлайн аукціонах наразі можуть брати тільки громадяни України, а іноземці можуть лише брати земельні ділянки в оренду. Придбати в одні руки можна не більше 100 га, але уряд планує збільшити це обмеження через кілька років.
Як взяти участь в електронних земельних торгах на УУБ
Брати участь у процедурі купівлі-продажу землі в режимі онлайн мають право тільки зареєстровані учасники системи які є громадянами України. Після проходження реєстрації на сайті Української Універсальної Біржі ви отримаєте доступ до всіх актуальних земельних лотів. Після внесення страхового та гарантійного внеску ви можете одразу приступити до пошуку цікавих та вигідних для вас аукціонів. На майданчику є система фільтрації, яка допомагає знайти необхідні пропозиції по таким критеріям як: площа, ціна, місце розташування, організатор торгів тощо.
Після того як ви знайдете необхідні лоти, необхідно детально ознайомитися з інформацією щодо участі в них та виконувати все по інструкції. Ви можете вносити пропозиції до будь-яких лотів абсолютно конфіденційно, що дозволяє уникнути упередженого ставлення та махінацій. Організатори аукціонів можуть самостійно приймати рішення щодо того, які пропозиції розглядати. Після того, як всі заявки подано та розглянуто, проводится безпосередньо процедура торгів. Перемагає той учасник, який запропонує найвищу ставку. Варто зазначити, що у кожного учасника є великі шанси на перемогу та рівні права щодо придбання, продажу або оренди землі, які гарантуються законодавством України. На УУБ постійно збільшується кількість учасників та лотів, серед яких ви знайдете вигідні для себе пропозиції. Вся процедура настільки проста і прозора, що перемогу може отримати навіть новачок. Дізнатися більше про процедуру реєстрації на УУБ та участі в торгах можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelnyj-auktsion-u-kyevi-za-yakoyu-protseduroyu-vin-prohodytyme/.