Зубощелепна система – це складний механізм, повноцінна робота якого залежить від нормального функціонування кожної частини. Важливою складовою системи є скроневі нижньощелепні суглоби, що забезпечують нормальне відкривання рота, жування, артикуляцію.

Вузький фахівець з проблем СНЩС

Лікар, який займається встановленням діагнозу, пов’язаним із порушенням роботи СНЩС, — називається ортодонт гнатолог Київ. Він веде прийом пацієнтів у стоматологічних центрах, використовує новітні досягнення апаратної медицини, проводить первинний огляд та може рекомендувати додаткові обстеження.

Потрапити на прийом можна після відвідин стоматолога-терапевта, який рекомендує консультування у вузького спеціаліста перед протезуванням, тотальним лікуванням зубного ряду, при наявності супутніх симптомів. Сьогодні ортодонт гнатолог Київ може якісно дослідити суглоб, використовуючи проєкції, отримані шляхом знімків МРТ, КТ.

Запис до гнатолога: коли відкладати не варто

Записатися на прийом до гнатолога рекомендується при виникненні різних симптомів, що свідчать про дисфункцію зубощелепної системи:

  • наявність патологій прикусу;
  • дискомфорт при жуванні;
  • перенапруга м’язів обличчя;
  • клацання, хрускіт в області скроневого нижньощелепного суглоба;
  • біль у суглобі;
  • частий головний біль без причини;
  • дискомфорт у шийно-потиличній ділянці, верхній частині спини;
  • дзвін у вухах (при відсутності патологій судин та захворювань вуха).

Також лікаря треба відвідати перед виготовленням брекетів, до початку протезування та імплантації зубів.

Чи треба готуватися до візиту

Гнатолог приймає у стоматологічних клініках, запис до нього не потребує попереднього візиту до терапевта. Готуються до прийому так, як і до звичайного стоматолога. Потрібно почистити зуби, мінімізувати кількість косметичних засобів на шиї та обличчі. Бажано легко поснідати (не варто вживати продукти з різким ароматом), прихопити серветки, не палити.

Як проходить прийом

Обстеження пацієнта починається зі скарг та ретельного збору анамнезу. Далі гнатолог виконує зовнішній огляд, пальпує лицьові м’язи, суглоби у спокої та під час руху, оцінює пропорції обличчя, поставу. При стоматологічному огляді фахівець досліджує порожнину рота, виявляє адентію, перевіряє правильність кожного сегмента, аналізує змикання щелеп. Також досліджується м’язовий каркас спини, шийного відділу хребта.

Комментарии запрещены.

Навигация по записям